| Overall Height (in) | 1.64 in |
| Contenidos del paquete | 1 Variador de fase del árbol de levas |
| Heavy Duty Supplier | Yes |
| Color | Silver |
| Material | Steel |
| Altura total (in) | 1.64 In. |
| Package Contents | 1 Cam Phaser |
| Attachment Type | Bolt |
| California Proposition 65 | WARNING: Cancer and Reproductive Harm www.P65Warnings.ca.gov |
| Longitud total (in) | 5.342 in |
| Alliance Keywords | VVT |
| Bolt Included | No |
| Diameter | 5.342 in |
| Grade Type | Standard |
| Overall Length (In) | 5.342 in |
| Part Terminology | Engine Variable Valve Timing (VVT) Sprocket |