| Upper Mounting Code | LS26 |
| Extended Bumper Stop | Yes |
| Heavy Duty Supplier | Yes |
| Extended Hydraulic Lockout | No |
| Shock Absorber Rod End Measuring Point | Center of Loop |
| Compressed Bumper Stop | Yes |
| Hydraulic Lockout | No |
| Lower Mounting Type | Loop Bushing & Sleeve Mount - 12MM Sleeve ID X 1.1/2" Sleeve OAL |
| Extended Length | 511.2 |
| Dust Shield Included | Yes |
| Upper Mounting Type | Loop Bushing & Sleeve Mount - 12MM Sleeve ID X 38.1MM Sleeve OAL |
| Internal Rebound Bumper | Yes |
| Part Description | Air Shock Absorber |
| Dust Shield Material | Rubber |
| Shock Absorber Body End Measuring Point | Center of Loop |
| Boot Included | Yes |
| Compressed Length | 323.8 |
| Lower Mount Type | Loop Bushing and Sleeve Mount - 12MM Sleeve ID X 1.1/2" Sleeve OAL |
| Parts Pack(s) | None |
| Upper Mount Type | Loop Bushing And Sleeve Mount - 12mm Sleeve ID X 38.1mm Sleeve OAL |
| Lower Mount Code | LS26 |
| Adjustable Rebound | No |
| Travel Length | 7.375 |
| Lower Mounting Code | LS26 |
| Parts Pack | None |
| Upper Mount Code | LS26 |
| Dust Shield | Yes |
| Grade Type | Premium |
| Part Terminology | Air Shock Absorber |