| Product Box Height | 8.81 in (224 mm) |
| Product Style | Accessories |
| Title | K&N 99-5000 Filter Care Service Kit Aerosol |
| Oil Color | Red |
| Product Box Length | 4.56 in (116 mm) |
| Product Box Width | 2.44 in (62 mm) |
| Weight | 1.7 lb (0.8 kg) |
| Part Terminology | Air Filter Cleaner Kit |
Product Documentation