| Item Grade | Standard Replacement |
| Contenidos del paquete | 1 Termostato enfriador de aceite de la transmisión automática |
| Heavy Duty Supplier | Yes |
| Depth | 1.25 in |
| Strap Width | 5.5 in |
| Package Contents | 1 Automatic Transmission Oil Cooler |
| Core Material | Aluminum |
| Inlet Attachment Type | Quick Connect |
| Inlet Diameter | 0.375 |
| Height | 7 in |
| Electric Fan | No |
| Cooling Row Quantity | 7 |
| Core Row Quantity | 7 |
| Width | 5.5 |
| Finish | Black |
| Grado del artículo | Reemplazo estándar |
| Line Inside Diameter | 0.375 |
| Installation Hardware Included | No |
| Outlet Diameter | 0.375 |
| Mounting Hardware Included | No |
| Material | Aluminum |
| Core Tube Width | 0.767 |
| Thickness | 1.25 |
| Outlet Attachment Type | Quick Connect |
| Length | 20.5 |
| Housing Color | Black |
| California Proposition 65 | WARNING: Cancer and Reproductive Harm www.P65Warnings.ca.gov |
| Artículos de ferretería de instalación incluidos | No |
| Grade Type | Standard Replacement |
| Part Terminology | Automatic Transmission Oil Cooler |